دیدار اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای «کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی»، بخش کشاورزی را به علت نقش آن در تأمین امنیت غذایی و ایجاد اشتغال، از مسائل درجه اول کشور برشمردند

و خاطرنشان کردند: رفع خلأهای قانونگذاری در این بخش با همفکری مجلس و دولت، و نگاه کلان و جامع‌نگر، زمینه‌ساز ارتقاء جایگاه کشاورزی و برطرف شدن مشکلات آن میشود.
ایشان با اشاره به نقش مجلس در وضع قوانین مورد نیاز بخش کشاورزی خاطرنشان کردند: قانونی که تصویب میشود برای اجرا شدن است به همین دلیل باید از ابتدا امکان اجرایی‌شدن قانون، براساس شرایط گوناگون، اقتضائات کشور و نگاه کلی، اصولی و همه‌جانبه ملاحظه شود و مدنظر قرار گیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رسیدن به نگاه اصولی در بخش کشاورزی را مستلزم تعامل و همکاری صمیمانه مجلس و دولت دانستند و افزودند: در بعضی از دوره‌ها، تصور غلطی وجود داشت که حتماً رویکرد دولت و مجلس، دو رویکرد جداگانه باشد و هرکدام از این دو قوه، استقلال خود را در نفی دیگری بدانند در حالیکه با رویکرد مشترک دولت و مجلس مسائل، حل میشود.
ایشان تأکید کردند: مصوبات مجلس به عنوان قانون، قطعاً مورد حمایت رهبری است و قانون هم باید عمل شود اما مجلس هم در مصوبات باید نیازهای دولت را مدنظر قرار دهد.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار بر یکپارچه‌سازی زمین‌های کشاورزی، کم‌کردن هزینه‌ی تولید با مدرن‌سازی ابزارآلات و پیشبرد طرح‌ها با نگاه علمی تأکید کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به هدفمندی یارانه‌ها و تدوین بسته‌ی حمایتی دولت از بخش کشاورزی خاطرنشان کردند: اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها حقاً و انصافاً از اقدامات بزرگ و شجاعانه دولت است و نباید با تمسک به برخی مشکلات آن را تضعیف کرد.
رهبر انقلاب اسلامی ضمن تشکر از تلاش‌های کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی و تمجید از سطح علمی و کارآزمودگی اعضای کمیسیون خاطرنشان کردند: این کمیسیون ضمن اولویت‌بندی مسائل کشاورزی با اهتمام و جدیت موضوعات را پیگیری کنند.

در ابتدای این دیدار رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی و دو تن از اعضای کمیسیون نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

نوشته شده توسط در تاریخ سه شنبه, ۶ام اردیبهشت ۱۳۹۰ | ۶۷۷بازدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.