رزمایش پیامبراعظم(ص)۶ خشم آمریکا را برانگیخت

خبرگزاری فارس: واشنگتن که به‎نظر می‌رسد به‎شدت از دستاوردهای ایران در رزمایش اخیر پیامبر اعظم(ص)۶ به‎خشم آمده است، مدعی شده که ایران درباره برنامه موشکی خود اغراق می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمریکا روز گذشته در واکنش به دستاوردهای عظیم ایران در رزمایش موشکی پیامبر(ص)۶ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مدعی شد: ایران به جای اینکه به تعهدات بین‌المللی خود پایبند باشد، درباره برنامه‌های موشکی‌اش اغراق می‌کند.

سومین روز از رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص)۶ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران امروز آغاز شده است.

دومین روز از این رزمایش که صبح روز گذشته برگزار شد با شلیک موفق ۱۴ فروند از موشک‌های زمین به زمین زلزال و شهاب در حالی به کار خود پایان داد که این رزمایش دارای دو دستاورد و یک نوآوری مهم در زمینه فناوری‌های موشکی بود که در طول سالهای اخیر به همت متخصصان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دست‌ آمده است.

“ویکتوریا نولاند ” سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا مدعی شد: اقدامات ایران به هیچ کس هیچ اطمینانی نمی‌دهد که آنها در حال حرکت در مسیر بازگشت به پایبندی به تعهدات بین‌المللی و درخواست‌های جامعه بین‌الملل هستند.

آمریکا و کشورهای غربی مدعی آن هستند که جمهوری اسلامی ایران مخفیانه در تلاش برای تجهیز به سلاح اتمی است و این در حالی است که مقامات کشورمان بارها اعلام کرده‌اند ماهیت برنامه هسته‌ای ایران کاملاً غیرنظامی بوده و قصد تهران از پیگیری برنامه هسته‌ای خود صرفاً استفاده‌های غیرنظامی و صلح‎آمیز است.
همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها در گزارش‌های خود بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران و تطابق کامل آن با توافقات بین‌المللی تأکید کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که اظهاراتی را به نمایندگی از واشنگتن که به نظر می‌رسید به شدت به خشم آمده است مطرح می‌کرد، در ادامه ادعاهای خود گفت: ایران به جای آنکه به‎دنبال ایجاد فرصت‌های خوب برای خود در جامعه بین‌الملل باشد، به نظر می‌رسد که در حال اغراق درباره قابلیت‌های خود باشد، برنامه‌های محرمانه اجرا کند و موشک‌های جدید را در مقابل مطبوعات به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: بنابراین ، این مسیری نیست که ما می‌خواهیم با ایران در پیش بگیریم.

نوشته شده توسط در تاریخ چهارشنبه, 29th ژوئن 2011 | ۵۷۸بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.