در روز نخست ماه مبارک رمضان؛
مردم بحرین امروز تظاهرات خود را ادامه می‌دهند

به نقل از خبرگزاری فارس: در آستانه تظاهرات امروز مردم بحرین در منطقه الدراز، نماینده فراکسیون مستعفی وفاق به رژیم آل خلیفه درباره نادیده گرفتن مطالبات مردم هشدار داد.

به گزارش فارس به نقل از العالم، بحرینی‌ها امروز در پاسخ به فراخوان جمعیت وفاق در تظاهرات امروز که از میدان “سار ” در منطقه الدراز آغاز می شود، شرکت می‌کنند، تا بار دیگر بر مطالبات خود برای تغییر رژیم حاکم تاکید کنند.

از سوی دیگر، “خلیل مرزوق ” نماینده فراکسیون مستعفی وفاق بحرین، به رژیم آل خلیفه درباره دور زدن مطالبات مردم هشدار داد. مرزوق در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: مطالبات مردم آشکار است، و هر اقدامی برای دور زدن این درخواستها بحران را شدیدتر می‌کند.

“عبدالجلیل خلیل ” رئیس فراکسیون مستعفی وفاق نیز اعلام کرد، حملات و اقدامات رژیم آل خلیفه در بحرین طی ماه‌های گذشته کاملا برنامه‌ریزی شده بود.

منابع بحرینی همچنین دیروز فاش کردند، “شیخ ناصر بن حمد ” فرزند پادشاه بحرین شخصا شماری از زندانیان از جمله “شیخ محمد حبیب المقداد ” دبیرکل جمعیت الزهرا (س) را شکنجه کرده است.

بامداد دیروز پس از نماز صبح، روستاها و مناطق مختلف بحرین از جمله، “الدیه “، “السنابس “، “جد حفص ” شاهد تظاهرات مردم این مناطق بود.
تظاهرکنندگان بحرینی با سردادن شعارهایی، سرنگونی رژیم آل خلیفه را خواستار شدند. نیروهای آل خلیفه نیز برای متفرق کردن تظاهرکنندگان بسوی آنها گاز اشک آور شلیک کردند. در منطقه “البلاد القدیم ” نیز تظاهرکنندگان در محل مسجد تخریب شده “العلویات ” نماز خواندند. این مسجد توسط نیروهای اشغالگر سعودی تخریب شده است.

سازمان عفو بین الملل، دیروز از مسئولان رژیم آل خلیفه خواست معلم‌هایی که به دلیل شرکت در اعتراضات بازداشت شده اند، آزاد کنند.

عفو بین‌الملل با تاکید بر این که این افراد به دلیل شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز بازداشت شده اند، درباره شکنجه این افراد در زندانهای رژیم آل خلیفه اظهار نگرانی کرد.

نوشته شده توسط در تاریخ دوشنبه, 1st آگوست 2011 | ۶۳۱بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.