انتقاد کارگردان آمریکایی از دروغگویی، بی‌عدالتی و جنگ‌طلبی دولتش؛
الیور استون: آمریکا‌ به هم‌وطنانش رحم نمی‌کند چگونه مدعی نجات جهان است؟

به نقل ازخبرگزاری فارس: «الیور استون»، کارگردان جنجال‌برانگیز آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی فیلم خود که روز گذشته در جشنواره فیلم الجزیره به نمایش درآمد، گفت: سیاستمداران آمریکایی که نسبت به هموطنانشان هیچ‌گونه رحم و عطوفتی ندارند چگونه ادعای نجات جهانیان را دارند؟

خبرگزاری فارس: الیور استون: آمریکا‌ به هم‌وطنانش رحم نمی‌کند چگونه مدعی نجات جهان است؟

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «الیور استون» که هم‌اکنون برای نمایش آخرین مستند خود تحت عنوان «داستان ناگفته آمریکا» در جشنواره فیلم الجزیره به‌سر می‌برد روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی این فیلم در جمع خبرنگاران بار دیگر از دروغگویی، بی‌عدالتی و جنگ محوری حاکم بر دولت کشورش به شدت انتقاد کرد.
«استون» گفت: دیدن بحران اقتصادی جهان و اینکه مقامات آمریکایی تا چه اندازه عاشق پول هستند، مرا شگفت‌زده کرده است، متاسفانه در این میان بزرگترین قربانی، قشر متوسط جامعه هستند.
وی گفت: به نظر من هیچ چیز نمی‌تواند چنین سیستمی را که کاملا غیر دموکرات است، عوض کند، سیستمی که حتی پس از به قدرت رسیدن اوباما نیز هیچ تغییری نکرده است.
این کارگردان ۶۵ ساله افزود: مطمئن باشید سیاستمداران آمریکایی که ذره‌ای رحم و عطوفت نسبت به هموطنان خود ندارند، هیچ گاه علاقه به حل مشکلات جهانیان ندارند، آنها بی‌رحم‌ترین‌اند. 
وی تاکید کرد: حرکت مردمی وال استرایت اگر بخواهد بهتر عمل کند و تاثیر بیشتری داشته باشد باید به واشنگتن کشیده شود نه نیویورک.
استون پس از انتقاد از حاکمیت نظام پول دوستی بر کشورش، گفت: پول پرستی و بی‌عدالتی تنها مشخصه منفی سیاستمداران آمریکایی نیست بلکه آنها در دروغگویی گوی سبقت را از بقیه ربوده‌اند؛ آن‌چنانکه در رابطه با جنگ ویتنام بیش از ۳۰ سال به همه دروغ گفته‌اند، آمریکایی‌ها یک عمر با این عقیده که کمونیسم در حال سیطره بر تمام دنیاست، زندگی کردند ولی خود من زمانی‌که به جنگ رفتم حقیقتی که کشف کردم این بود که سیستمی بر صنعت ارتش آمریکا حاکم است که هدفش نابودی جهان است.
وی در ادامه در جواب به سؤال یکی از خبرنگاران در رابطه با حمایت بی‌چون و چرای آمریکا از اسرائیل، گفت: این موضوعی است که من تاکنون نتوانسته‌ام در رابطه با آن در آمریکا صحبت کنم، این شامل  قدرت، پول، رسانه و لابی‌های مختلف است و از آنچنان قدرتی برخوردار است که حقیقت در این میان مثله می‌شود.
استون در پایان گفت: البته علی‌رغم تمام این مشکلات در این میان کورسویی بسیار کوچک از امید وجود دارد که اگر خوش‌بین باشیم شاید اعتراضات اخیر مردم آمریکا بتواند تغییراتی به‌وجود آورد.

نوشته شده توسط در تاریخ یکشنبه, 20th نوامبر 2011 | ۱۲۳۸بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.