اجمالی/ سردار حاجی زاده برای اولین بار اعلام کرد:
شلیک دو فروند موشک دور برد سپاه به دهانه اقیانوس هند

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی هوای فضای سپاه اعلام کرد: در بهمن ماه سال گذشته دو فروند موشک دوربرد سپاه، اهداف مورد نظر در دهانه اقیانوس هند را هدف قرار داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران صبح امروز در نشست خبری که به منظور تشریح دستاوردهای رزمایش موشکی پیامبر اعظم ۶ برگزار شد، در پاسخ به خبرنگار فارس در خصوص نحوه سنجش میزان برد موشک‌ها در رزمایش‌ها اظهار داشت: اگر چه ما در ابتدا این کار را به صورت سعی و خطا انجام می‌دادیم اما امروز وزارت دفاع با امکانات فوق‌العاده‌ای که در زمینه نرم‌افزاری برای سنجش فاصله‌ها به دست آورده، می‌توانیم این محاسبات به صورت دقیق انجام دهیم.

حاجی زاده با بیان اینکه این آزمایش‌ها زمانی صورت می‌گیرد که معمولا کار تحقیقات و تست‌های ابتدایی انجام شده باشد، افزود: بیشترین شلیک‌های ما از مناطق کویری است چرا که خدای متعال بیش از هزار کیلومتر فضای امن را در اختیار ما قرار داده است.

وی با بیان اینکه البته گاهی لازم است مسافت بیشتری مورد تست قرار بگیرد، افزود: در بهمن ماه سال گذشته ۲ فروند موشک دوربرد سپاه با برد هزار و ۹۰۰ کیلومتر از منطقه سمنان به سوی اهداف مورد نظر در دهانه اقیانوس هند شلیک شد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه افزود: این اتفاق در حالی افتاد که آمریکایی‌ها نیز در این منطقه حضور داشتند و البته ما با اعلام قبلی، منطقه را بسته و حتی اجازه دادیم هواپیماهای جاسوسی آمریکا نیز در این منطقه باشند اما آنها در طول این مدت هیچ خبری از این موضوع اعلام نکردند.

اخبار تکمیلی این نشست خبری متعاقبا ارسال می‌شود.

نوشته شده توسط در تاریخ شنبه, 9th جولای 2011 | ۶۲۰بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.