سایت سازمان “سیا ” مورد حمله هکرها قرار گرفت

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، “گروه امنیتی لولز ” که این هفته به سیستم کامپیوتری مجلس سنای آمریکا حمله کرده بود، روز گذشته در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد سایت “سی‌ آی ای ” را از کار انداخته است.

بر اساس این گزارش، حمله به سایت “سیا ” چند ساعت پس از راه‌اندازی خط تلفنی ویژه این گروه برای دریافت نام سازمان‌های موردنظر طرفداران برای هک شدن، رخ داد.

“گروه امنیتی لولز ” در ماههای اخیر با حمله به سایت‌های “سونی “، “نینتندو “، چند شبکه تلویزیونی آمریکا و سایت سنای آمریکا مشهور شد.

انتشار خبر حمله به سایت سازمان سیا در حالی رخ داد که دسترسی به سایت سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در عصر چهارشنبه به راحتی امکانپذیر نبود.

“ماری هارف “، سخنگوی سیا گفته است این سازمان در حال بررسی گزارش های منتشر شده در اینباره است.

گروه امنیتی لولز روز چهارشنبه از طرفدارانش خواست در تماس تلفنی با یک خط ویژه اعلام کنند به هک کدام سایت‌ها علاقه دارند و شماره تلفن مورد نظر به ایالت اوهایو در آمریکا تعلق دارد ولی پیام ضبط شده بر آن با لهجه غلیظ فرانسوی است.

بر اساس این گزارش، این حملات با ایجاد ترافیک بالا، حجم زیادی از منابع سرویس‌دهنده و پهنای باند شبکه را اشغال یا به نوعی درگیر رسیدگی به تقاضاهای بی‌مورد می‌کند و این تقاضاها تا جایی‌که دستگاه سرویس‌دهنده را از کار بیاندازد، ادامه پیدا می‌کند.

هکرهای فعال در امور سیاسی و اجتماعی معمولا از این نوع حمله برای هدف قرار دادن سایت هایی که برخلاف منافع شهروندان یا آزادی بیان فعالیت می کنند، استفاده می کنند.

در ماه های گذشته هکرهای گروه “انانیمس ” و گروه امنیتی “لولز ” در این زمینه فعالیت‌های پر سر و صدایی داشته‌اند.

نوشته شده توسط در تاریخ پنج‌شنبه, 16th ژوئن 2011 | ۶۸۶بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.