کاهش ۶ میلیونی کاربران آمریکایی فیس‌بوک در یک ماه گذشته

به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی “ان‌بی‌سی “، سازمان تحقیقات درون رسانه‌ای فیس بوک تحت عنوان “اینساید فیس‌بوک ” در گزارشی اخیرا اعلام کرد: ۶ میلیون از کاربران فیس‌بوک در آمریکا و یک میلیون و ۵۲۰ هزار نفر در کانادا در ماه می که ماه گذشته میلادی بود، استفاده از این شبکه اجتماعی را قطع کرده‌اند.

این گزارش افزود: این نخستین باری است که شبکه اجتماعی فیس‌بوک کاربران آمریکایی خود را طی یکسال گذشته به شدت از دست می‌دهد. تعداد کاربران فیس بوک در آمریکا در آغاز ماه می ۱۵۵٫۲ میلیون نفر بود اما در پایان این ماه تعداد کاربران این شبکه اجتماعی در آمریکا به ۱۴۹٫۴ نفر کاهش یافت.

بنا بر این گزارش، تعداد کاربران فیس‌بوک طی یک ماه گذشته در کشورهای کانادا، آمریکا، انگلیس، نروژ و روسیه با کاهش چشمگیری مواجه بوده است.

این گزارش در پایان تأکید کرد: با وجود کاهش چشمگیر کاربران فیس‌بوک در آمریکا در یک ماه گذشته، این شبکه اجتماعی به سمت رسیدن به ۷۰۰ میلیون کاربر در جهان نزدیک می‌شود. در حال حاضر فیس بوک ۶۸۷ میلیون کاربر در سطح جهان دارد.

برخی معتقدند که سازمان‌های جاسوسی آمریکا از این شبکه اجتماعی برای جاسوسی از مردم در سراسر دنیا بهره می‌گیرند. “باراک اوباما ” رئیس‌جمهوری آمریکا چندی پیش اعلام کرده بود که به فرزندان خود اجازه عضو شدن در سایت فیس‌بوک را نمی‌دهد.

نوشته شده توسط در تاریخ پنج‌شنبه, 16th ژوئن 2011 | ۷۱۸بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.