دیدار رئیس‌جمهوری سودان با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار آقای عمرالبشیر رئیس جمهور سودان و هیأت همراه، حرکت‌های مردمی اخیر در منطقه را سرآغاز یک تحول اساسی در کشورهای اسلامی و منطقه خواندند و اظهار امیدواری کردند :در آینده نزدیک شاهد یک پیمان قوی اسلامی در شمال افریقا باشیم.
رهبر انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی از بیداری اسلامی در مصر، تونس و لیبی، حرکت‌های اخیر مردمی در منطقه را برخلاف خواست و منافع امریکا، غرب و صهیونیست‌ها دانستند و افزودند: برهمین اساس باید هوشیار بود که امریکا و غرب، مانع از ادامه مسیر طبیعی این حرکت‌های مردمی نشوند و آنها را مصادره نکنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: البته امریکا و غرب، در کوتاه مدت کاری از پیش نخواهند برد ولی بهرحال باید مراقب هرگونه انحراف و یا مصادره حرکت‌های مردمی در منطقه بود.
ایشان موضوع مصر را در تحولات منطقه بسیار مهم ارزیابی کردند و افزودند: پایگاه مستحکم امریکا و رژیم صهیونیستی در مصر، اکنون فروریخته است و امریکا و برخی حکومت‌های وابسته، در تلاش هستند که شاید در بلندمدت، مسیر را به سمت و سوی دیگری تغییر دهند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سابقه تغییر تدریجی افراد و حرکت‌های انقلابی در طول زمان تأکید کردند: نباید گذاشت چنین اتفاقی در مورد مسائل منطقه روی دهد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص مسائل لیبی هم افزودند: ما در مورد اوضاع لیبی بشدت نگران هستیم زیرا حرکت مردم لیبی یک قیام جدی و واقعی است و غربی‌ها مصمم هستند تا نگذارند این حرکت واقعی مردم به سرانجام برسد.
ایشان علت دخالت نظامی غرب در لیبی را همین موضوع دانستند و خاطرنشان کردند: غربی‌ها از تشکیل یک حکومت با گرایش‌های اسلامی در لیبی و در یک قدمی اروپا به شدت هراس دارند و می خواهند مانع از این کار شوند.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل سودان و فشارهای غرب به این کشور اشاره و تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران از حکومت اسلامی، دولت و ملت سودان که مصمم به حفظ استقلال، اسلامیت و یکپارچگی سرزمین خود هستند، حمایت می‌کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ایستادگی و مقاومت دولت و ملت سودان در برابر توطئه‌ها و فشارهای امریکا، رژیم صهیونیستی و غرب قابل قدردانی است.
ایشان تأکید کردند: در شرایط کنونی باید تمام جناح‌ها و گروه‌ها در سودان، هوشیار و متحد باشند.
در این دیدار که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای عمرالبشیر رئیس جمهور سودان روابط ایران و سودان را مستحکم و خوب ارزیابی کرد و ضمن قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود فشارهای غرب، دولت و ملت سودان در مقابل این فشارها ایستادگی کرده‌اند و به آینده امیدوار هستند.
رئیس جمهور سودان همچنین تحولات منطقه را مثبت و به نفع کشورهای اسلامی دانست و گفت: قطعاً شرایط منطقه به دوران قبل از حرکت‌های مردمی باز نخواهد گشت و امریکا و رژیم صهیونیستی ضررکنندگان اصلی از تحولات منطقه خواهند بود.

نوشته شده توسط در تاریخ یکشنبه, 26th ژوئن 2011 | ۶۳۳بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.