نخستین مرحله اجرای آزمایشی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در سه استان ایلام،‌ گیلان و خراسان شمالی از امروز سه شنبه آغاز شد.

به گزارش مهر، نخستین مرحله از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار است که این مرحله به صورت آزمایشی از امروز سه‌‌شنبه در سه استان ایلام، خراسان شمالی و گیلان آغاز شد.

سامانه ویژه‌ای برای دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار طراحی شده است، ضمن اینکه سرپرستان خانوار در این سه استان که فرم اطلاعات اقتصادی را پر کرده‌اند، می‌توانند از امروز سه شنبه به مدت یک هفته به سامانه refahi.ir مراجعه و شماره حساب خود را در آن ثبت کنند.

اگر به هر علتی، فردی در این سه استان نتوانست در این مدت شماره حساب خود را ثبت کند، می‌تواند در زمان اجرای نهایی و سراسری این طرح، شماره حساب خود را به ثبت برساند، اما توصیه ویژه دولت این است که مردم این سه استان از این فرصت یک هفته‌ای حتماً استفاده کنند.

ثبت شماره حساب برای دریافت نقدی یارانه تنها از طریق این سامانه اینترنتی امکان‌پذیر است و سرپرستان خانواری که در منزل و محل کار به اینترنت دسترسی ندارند، می‌توانند به مراکز خدمات اینترنتی دولتی و خصوصی پیش‌بینی شده در شهرها و روستاها مراجعه کنند.

البته برای پرداخت مبالغ نقدی ناشی از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، داشتن حداقل یک حساب بانکی نزد شبکه بانکی کشور الزامی است.

براساس برآوردهای انجام شده، هم اکنون حدود ۹۵ درصد از سرپرستان خانوار که فرم اطلاعات اقتصادی را پر کرده‌اند، دارای حساب بانکی هستند و آن دسته از هموطنان واجد شرایط که حساب بانکی ندارند، باید حداکثر ظرف دو هفته آینده با مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک‌های کشور اقدام به افتتاح حساب کنند.

براساس اعلام دولت، اصلاح قیمتها با محوریت حاملهای انرژی از نیمه دوم امسال آغاز خواهد شد.

نوشته شده توسط در تاریخ سه شنبه, ۲۸ام اردیبهشت ۱۳۸۹ | ۵۳۴بازدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.