کتاب شب پانزدهم منتشر شد

این کتاب شامل گزارش کامل دیدار شعرا با حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، متن اشعار خوانده شده در این محفل ادبی و همچنین متن کامل بیانات معظم‌له در این نشست است که در ۱۴ شهریور ۱۳۸۸ (۱۵ رمضان ۱۴۳۰ هـ. ق) برگزار شده است.

در مقدّمه‌ی این کتاب چنین آمده:
توجّه بنیانگذار راحل انقلاب اسلامی و رهبر معظّم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به ادبیات و به‌ویژه به شعر، از اموری است که در کم و کیف تحوّل در شعر در ایران امروز مؤثّر بوده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از نخستین سال رهبری خود، همه‌ساله یکی از شبهای مقارن با پانزدهم ماه مبارک رمضان را که مصادف با میلاد حضرت امام حسن مجتبی ( علیه‌السّلام) است به دیدار با شاعران متعهّد و متعلّق به انقلاب اسلامی اختصاص داده‌اند. شاعران در این دیدار شعر خوانده‌اند و رهبری نیز نکاتی را به کوتاهی یادآوری کرده‌اند. اثر حاضر مجموع شعرهایی است که در یکی از این «شبهای پانزدهم» خوانده شده و نکاتی است که از سوی مقام معظّم رهبری و بعضی از شاعران بیان شده است. این دفترها و این اشعار را می‌توان نمونه‌ای از شعر فارسی در ادبیات ایران در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب کرد. اشعار گردآمده در این دفترها، سطح و سبک شعر را در این دوران نشان می‌دهد و مضامین اشعار، جهان‌بینی و جهت‌گیری شاعران را بیان می‌کند.

این کتاب توسط مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در ۱۳۸ صفحه به همراه فیلم دیدار و در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه به قیمت ۲۵۰۰۰ ریال (به همراه فیلم دیدار ۴۵۰۰۰ ریال) منتشر شده است.

برای تهیه این کتاب با شماره تلفن ۶۶۴۱۰۶۴۹-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

نوشته شده توسط در تاریخ سه‌شنبه, 2nd آگوست 2011 | ۵۸۲بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.