انتقاد شدید احمدی‌نژاد از رییس جمهور روسیه:
روسیه کاری نکند ملت ایران آنها را در صف دشمنان تاریخی خود قرار دهد

 رئیس جمهور با انتقاد از عملکرد روسیه در قبال ایران گفت: رهبران روسیه اجازه ندهند که ملت ایران آنها را در صف دشمنان تاریخی خود به حساب بیاورند.


 محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان که در جمع مردم کرمان سخن می‌گفت خطاب به رئیس‌جمهور روسیه گفت: ایران و روسیه دو همسایه هستند و البته به طور طبیعی ما با هم دوست هستیم و دو همسایه نمی‌توانند با هم دوست نباشند اما باید گفت که این رابطه دوستانه لوازمی دارد.
وی افزود: اولین لوازم دوستی احترام متقابل است، احترام به کرامت متقابل است و این حداقل انتظار ما از کشور دوست و همسایه است.
رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه این جمله را می‌گوید تا آقای مدودوف رئیس‌جمهور روسیه بشنود ، تصریح کرد: امروز توضیح رفتار مدودوف برای ملت ایران برای ما مشکل شده است. مردم نمی‌دانند این‌ها دوست ما هستند، در کنار ما هستند، با ما هستند یا اینکه دنبال چیز دیگری هستند.
احمدی‌نژاد در ادامه افزود: من اگر رئیس‌جمهور روسیه بودم در اظهار نظرها و تصمیم‌گیری‌ها درباره موضوعاتی که به ملت بزرگ و تمدن‌ساز ایران مربوط می‌شود تأمل بیشتری می‌کردم.
رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه همسایه ما در کنار کسانی قرار می‌گیرد که ۳۰ سال است با همه توان در برابر ملت ایران ایستاده‌اند، گفت: امیدوارم آنها توجه کنند و اصلاح کنند چرا که بیانیه تهران بالاترین فرصت است.
وی افزود: اگر آنها قبلا می‌گفتند غربی‌ها به ما فشار می‌آورند ما نیز یک کار مهم کردیم و حرف بسیار مهمی را زدیم می‌گویند ما تحت فشاریم خوب ما هم تحت فشاریم.
احمدی‌نژاد در ادامه گفت ما نمی‌توانیم به حساب اینکه از سوی برخی‌ها تحت فشار هستیم علیه منافع روسیه اقدام کنیم.
رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه امیدوارم رهبران و مسئولان روسیه به این کلام که از روی دلسوزی است توجه کنند و اصلاح کنند، گفت: رهبران روسیه اجازه ندهند که ملت ایران آنها را در صف دشمنان تاریخی خود به حساب بیاورند.
نوشته شده توسط در تاریخ چهارشنبه, ۵ام خرداد ۱۳۸۹ | ۵۱۸بازدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.