۳۰ روزه در تهران مسکن بسازید
شیوه‌ای برای ساخت آپارتمان‌های ۲طبقه در شهر تهران رواج پیدا کرده که در قالب آن علاوه بر اینکه در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود، مدت زمان ساخت به کمتر از ۳۰ روز کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش ۵۹۸ به نقل از جهان تعدادی از کارخانه‌های تولید قطعات پیش‌ساخته مسکن اخیرا در مناطقی از تهران اقدام به مونتاژ و نصب آپارتمان‌های پیش‌ساخته کرده‌‌اند.

در این شیوه از ساخت‌وساز، سازنده که همان صاحب کارخانه است در ازای تحویل واحد مسکونی، فقط فاکتور فروش و تاییدیه‌ فنی ارائه می‌دهد و مسوولیت دریافت پایان‌کار و سندمحضری برعهده مالک زمین است.

برای ساخت این خانه‌ها نیازی به دریافت پروانه ساختمانی نیست. گزارش خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» در این‌باره حاکی است: از این خانه‌های پیش‌ساخته اغلب برای احداث یک طبقه اضافه روی ساختمان‌های موجود در تهران استفاده می‌شود.

نمونه‌‌هایی از خانه‌های پیش‌ساخته در مناطق تهرانپارس، پیروزی و شهرک‌غرب احداث شده است.

واحدهای مسکونی پیش ساخته حداقل بین ۱۵ روز تا حداکثر دو ماه به متقاضیان واگذار می‌شود، البته زمان تحویل واحدها به خریداران بستگی دارد؛ چرا که هرچه متراژ کوچک‌تر باشد تحویل کار سریع‌تر و هرچه متراژ بزرگ‌تر باشد مدت زمان بیشتری صرف ساخت این واحدهای پیش ساخته می‌شود. معمولا واحدهای پیش ساخته چوبی که کمتر از ۱۰۰ متر مربع باشند طی ۱۰ تا ۱۵ روز، واحدهایی که حدود ۱۵۰ متر مربع باشند از ۲۰ تا ۳۰ روز، واحدهایی که ۳۰۰ متر مربع باشند در ۴۵ روز و همچنین آن دسته از واحدهایی که متراژشان بیش از ۴۰۰ متر مربع باشد طی ۲ ماه ساخته می‌شوند.

علاوه براین، قیمت این واحدهای پیش ساخته به سلیقه و درخواست خریداران بستگی دارد. برای مثال خریداری ترجیح می‌دهد برای کفپوش به جای پارکت از سرامیک استفاده شود و این مسائل باعث می‌شود تا قیمت خرید و فروش با کمی ‌نوسان روبه‌رو شود. به همین خاطر قیمت هر متر مربع از واحدهای پیش ساخته تیپ A به طور حدودی بین ۳۹۰ هزار تا ۴۵۰ هزار تومان و قیمت هر متر مربع از واحدهای پیش ساخته تیپ B از ۲۹۰ هزار تا ۳۸۰ هزار تومان است.

برای تحقق این امر متقاضیان باید در ابتدا زمینی را به عنوان قرارگیری واحد پیش ساخته در اختیار داشته باشند و بعد متراژ دلخواه واحد مسکونی مورد نظر خود را تعیین کنند و با دستور نقشه ای که خود یا نقشه‌کش این شرکت تهیه می‌کند، واحد پیش ساخته خود را سفارش دهند.

مدت زمان ساخت و تحویل این واحدهای مسکونی پیش ساخته اگرچه بسیار کوتاه‌تر از مدت زمان ساخت و تحویل واحدهای مسکونی با ساخت‌وساز سنتی است، اما خریداران همچنان می‌توانند از شرایط ویژه خرید برخوردار شوند؛ زیرا متقاضیان می‌توانند در ابتدای قرارداد ۳۵ درصد مبلغ خرید را نقدی، ۱۰ تا ۲۰ درصد را طی زمان ساخت و مابقی مبلغ را در زمان تحویل واحد پرداخت کنند.

نوشته شده توسط در تاریخ سه‌شنبه, 6th سپتامبر 2011 | ۹۵۳بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.