دیدار جمعی از جانبازان قطع نخاعی با رهبر انقلاب

حسینیه امام خمینی، امروز در آخرین روز از هفته دفاع مقدس، در دیدار رهبر معظم انقلاب با شماری از جانبازان قطع نخاعی، سرشار از عطر حماسه و ایثار و استقامت شد و خاطرات دلدادگی و وفاداری رزمندگان میهن را به اسلام و امام و انقلاب دوباره در یادها زنده کرد.

در این دیدار که لبریز نشاط و طراوت معنوی بود، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از نزدیک با ده‌ها نفر از اسوه های صبر و استقامت، گفتگو کردند و ایمان و پایداری آنان و خانواده های عزیزشان را مورد تحسین و تجلیل قرار دادند.
رهبر انقلاب اسلامی سپس در جمع جانبازان ایثارگر و خانواده‌های معظم آنان، تجلیل از جانبازان را تجلیل از نمونه ها و نمادهای ایثار خواندند و افزودند: تکریم و تعظیم جانبازان، مفهوم واقعی ایثار را در ذهن جامعه، عینی و مجسم می‌کند و این، کار بسیار مهمی است که نظام و جامعه، امروز به آن نیاز جدی دارند.
ایشان زبان را از تشریح عظمت کار جانبازان، حقیقتا قاصر و ناتوان خواندند و افزودند: ایثارِ یک عمر هستی و سلامتی و آسایش در پای اسلام و انقلاب، معامله‌ای بسیار سودمند با معبود یکتاست که پروردگار در قرآن کریم به آن بشارت داده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تشکر صمیمانه و ابراز احترام حقیقی به همسران، مادران، پدران، فرزندان و پرستاران جانبازان خاطرنشان کردند: خدمت صادقانه و با روی خوش به جانبازان عزیز از بزرگترین ایثارها و از برجسته‌ترین جهادهاست و نزد خداوند از اجری عظیم برخوردار است.
رهبر انقلاب اسلامی، بشر را از درک و بیان عظمت صبر مستمر و طولانی خانواده‌های جانبازان عاجز دانستند و خاطرنشان کردند: پروردگار منان لحظه لحظه‌ی صبرِ زیبا و جمیل شما را در خدمت به جانبازان محاسبه می‌کند و پاداشی کریمانه، ذخیره‌ی آخرت شما قرار می دهد.
ایشان، با تکریم شهیدان والا مقام خاطرنشان کردند: وزنه ایثار جانبازان ۷۰ درصد و قطع نخاعی و گردنی، به تعبیری، سنگین‌تر از مسئله شهادت است چرا که این جانبازان با رنج و مشکلات همیشگی روبرو می‌شوند و تقوا، صبر و ایستادگی مداوم آن‌ها، و حساب کردن این مشکلات با خدا، اجری مضاعف و رشد یابنده را نصیب این عزیزان خواهد کرد.
در ابتدای این دیدار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به برنامه‌های سپاه در تجلیل از جانبازان گفت: ترویج فرهنگ ایثارگری و شهادت در اولویت برنامه های فرهنگی سپاه پاسداران قرار دارد.
آقای زریبافان معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران هم گزارشی از فعالیت‌های این بنیاد در تجلیل و تکریم جانبازان و خانواده‌های آنان بیان کرد.
نوشته شده توسط در تاریخ چهارشنبه, 28th سپتامبر 2011 | ۱۱۱۶بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.