حضور رهبر انقلاب در گیلان‌غرب و سخنرانی در اجتماع مردم

چهارمین روز سفر رهبر معظّم انقلاب اسلامی به استان کرمانشاه به عطر دیدار با مردم مؤمن، مقاوم و وفادار گیلان‌غرب معطر شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجتماع عظیم و پرشور مردم گیلان‌غرب، آحاد ملت پراستقامت ایران به ویژه جوانان را، مدافعان هوشیار مرزهای هویت، شخصیت و شرف ملی و دینی خواندند و

با اشاره به تهمت‌های تروریستی اخیر آمریکا به جمهوری‌اسلامی ایران تأکید کردند: دشمن برای منزوی کردن ملت ایران و گسترش ایران‌هراسی یقه می‌دَرّاند و جان می‌کند اما همانند گذشته جز نفرت بی‌پایان ملت‌ها از رژیم آمریکا و افزایش علاقه مردم به شعارهای پرافتخار ملت ایران هیچ نتیجه‌ای بدست نمی‌آورد.
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار که صبح امروز(شنبه) در ورزشگاه شهدای گیلان‌غرب برگزار شد پایداری پرشکوه مردم غیور و عزیز این شهر را در دوران هجوم رژیم بعثی، مایه افتخار جوانان این منطقه دانستند و با اشاره به بازدید چندباره خود از گیلان‌غرب و مناطق اطراف در طول هشت سال جنگ تحمیلی افزودند: جوانان این منطقه بدانند که در دامان خانواده‌هایی پرورش یافته‌اند که شجاعت و دلاوری توأم با غربت آنها در دفاع مقدس، حقیقتاً جای افتخار دارد و نشان‌دهنده وجود زمینه‌های با ارزش معنوی و انسانی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دوران کنونی را دوران دفاع مقدس از هویت و عزت ملی و اعتقادات مستحکم اسلامی برشمردند و خاطرنشان کردند: همه دختران و پسران جوان و زنان و مردان مؤمنی که دوران دفاع نظامی از کشور و ملت را درک نکرده‌اند اکنون با همان روحیه ملی در میدان پرافتخار دفاع از شرف و شخصیت عظیم ملی و اسلامی به نقش‌آفرینی بپردازند.
ایشان حفظ خاطرات پرمعنای دفاع مقدس را از عوامل مؤثر در حفظ هویت ملی برشمردند و با تجلیل از بانوی مسلمان و شجاع گیلان‌غربی که در آن دوران تعدادی از نظامیان دشمن را به هلاکت رساند و اسیر کرد افزودند: حفظ خاطرات پایداری مردم گیلان‌غرب، قصرشیرین و اسلام‌آباد، سرپل‌ذهاب و دیگر مناطق کشور در حفظ هویت ملی، دارای چنان اهمیتی است که شخصیت‌های برجسته، دانشمندان و عناصر فعال و متفکر باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.
رهبر انقلاب اسلامی انکار هویت اسلامی ملت مبارز و قهرمان ایران و منزوی کردن جمهوری اسلامی را مهم‌ترین هدف هجوم مستمر جبهه استکبار خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکا، اروپا و دولت‌های وابسته برای درهم شکستن مقاومت ملت ایران به آب و آتش می‌زنند و خود را می‌کشند و این واقعیت نشان می‌دهد که ارزش تاریخی پایداری این ملت عزیز بر سر آرمان‌ها، تا چه حد است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جنجال روزهای اخیر رسانه‌های وابسته به شبکه صهیونیستی بین‌الملل را درباره حمایت ایران از تروریسم، حلقه‌ای از توطئه‌های پی‌درپی مستبدان جهانی خواندند و افزودند: آنها با نسبت دادن یک تهمت مُهمَل و بی‌معنا به چند ایرانی تلاش کردند بهانه‌ای بدست آورند و جمهوری اسلامی ایران را بعنوان مدافع تروریسم مورد هجوم تبلیغاتی سیاسی قرار دهند اما این توطئه نیز نگرفت و نخواهد گرفت و مانند دیگر اقدامات آنها بی‌فایده و بی‌اثر می‌ماند و بر خلاف تصورشان به انزوای بیشتر خود آنها منجر خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به واقعیات و حوادث منطقه و جهان، رژیم آمریکا را در چشم ملت‌های جهان حکومتی منزوی و منفورترین دولت‌ها برشمردند و خاطرنشان کردند: رئیس‌جمهور کنونی آمریکا دو سال قبل برای فریب افکار عمومی منطقه، در مصر به تملق‌گویی پرداخت اما امروز در همان کشور و دیگر کشورهای منطقه، مردم شعارهای ضد آمریکایی سر می‌دهند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به هراس رئیس‌جمهور آمریکا از مردم منطقه افزودند: این شخص حتی هنگام سفر به افغانستانِ تحت اشغال نیروهای آمریکایی و ناتو نیز، از پایگاه هوایی بگرام خارج نشد و جرأت نکرد به کابل برود چرا که در میان ملت‌ها منزوی است و از آنها می‌ترسد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گسترش جنبش وال‌استریت به شهرهای مختلف آمریکا خطاب به مقامات این کشور تأکید کردند: شما در میان ملت خود نیز منزوی هستید و از اکثریت مردم می‌هراسید، آنوقت می‌خواهید با حرف‌های بیهوده ایران‌هراسی را عمومی کنید؟
ایشان با تحسین و تجلیل از پایداری ملت ایران به سردمداران استکبار خاطرنشان کردند: این نکته را بخاطر بسپارید که جمهوری اسلامی ایران طرفدار ملت‌های مظلوم است، با ظالمان مخالفت و مبارزه می‌کند و در مقابل زورگویی و زیاده‌خواهی شما با همه وجود می‌ایستد و از هیچ آرمانی عقب‌نشینی نمی‌کند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به علاقمندی و طرفداری ملت‌ها از شعارهای جمهوری اسلامی افزودند: در مقابل این اشتیاق روزافزون، سردمداران آمریکا طرفدارانی اقلیتی و یک درصدی دارند و این واقعیت، درست در نقطه مقابل جایگاه جمهوری اسلامی ایران است.
ایشان جوانان کشور را به قدرشناسی از این جایگاه و ظرفیت عظیم توصیه کردند و افزودند کشور متعلق به جوانان عزیز ایران است و نسل جوان و پر شور، باید با حضور هر چه گسترده‌تر در میدان‌های علم و فناوری و دیگر عرصه‌ها، و مقابله هوشیارانه با نفوذ دشمن، خود را برای آینده درخشان ایران آماده کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به گسترش روز به روز نهضت اسلامی در منطقه بسیار مهم خاورمیانه تأکید کردند: جوانان فهیم کشور، اسلام را بعنوان عامل نجات‌بخش مادی و معنوی، پاسداری کنند چرا که هیچ تردیدی نیست که آینده متعلق به اسلام است و پرچم اسلام انشاءالله در همه منطقه به اهتراز در خواهد آمد و مجموعه‌ای مقتدر متحد و باعزت از ملت‌های منطقه تشکیل خواهد داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگر از سخنانشان با اشاره به وجود زمینه‌های مستعد در استان کرمانشاه، افزودند میزان بیکاری در منطقه بالاست و دولت باید با استفاده از امکانات و توانایی‌های خود برای حل مشکلات استان اقدام کند و جوانان عزیز نیز با پیامدهای اجتماعی بیکاری از جمله اعتیاد و فساد اخلاقی مبارزه کنند.
در ابتدای این دیدار امام‌جمعه گیلان‌غرب، ضمن تشکر و خیر مقدم به رهبر انقلاب اسلامی به سابقه درخشان مبارزات مردم این منطقه در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: تقدیم ۷۵۰ شهید از جمله ۱۰۰ زن شهیده و چند کودک خردسال و بیش از ۲۳۰۰ جانباز و آزاده  نمره ممتازی را در کارنامه رشادت مردم این خطه به ثبت رسانده است.
حجت‌الاسلام رضوانی در ادامه بر ضرورت رفع مشکل بیکاری جوانان، کمبود آب کشاورزی و توجه به مقوله فرهنگی تأکید کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان به این منطقه شد.
نوشته شده توسط در تاریخ شنبه, 15th اکتبر 2011 | ۱۱۶۶بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.