دیدار برگزیدگان و نخبگان کرمانشاه با رهبر انقلاب

صدها نفر از برگزیدگان و منتخبین علمی، فرهنگی، ادبی، هنری، ورزشی، اجتماعی و اقتصادی استان کرمانشاه صبح امروز(سه‌شنبه) و در هفتمین روز سفر رهبر معظم انقلاب به این استان، با ایشان دیدار کردند و به تبادل نظر در زمینه‌های گوناگون پرداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از شنیدن دیدگاه‌ها و مطالب ۱۳ نفر از برگزیدگان استان که ۱ ساعت و نیم به طول انجامید، زمینه را برای حرکت کاروان ملی ایرانیان به سمت اهداف و افق‌های درخشان فراهم خواندند و با تحسین اهداف بلند‌پروازانه جوانان در ترسیم افق آینده کشور تأکید کردند: به یاری پروردگار و همت و تلاش عموم مردم به ویژه فرهیختگان و نخبگان، ملت عزیز ایران در آینده از ذخایر علمی و فرهنگی و تمدنی فراوان‌تری برخوردار خواهد بود.
ایشان، با ابراز خرسندی از دیدار به‌یادماندنی و پُر مغز با منتخبین استان کرمانشاه، این استان را سینه ستبر و چهره زیبای ایران در عرصه‌های علمی، هنری، فرهنگی و ادبی خواندند و با اشاره به روحیه پهلوانی و تلاش تحسین‌برانگیز انقلابی در استان افزودند: همه ویژگی‌های لازم و خصائل نیکو در این استان نخبه‌پرور جمع شده است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری آشنایی دیرین خود با شماری از فرهیختگان و اندیشمندان استان کرمانشاه، افزودند: متأسفانه چهره حقیقی علمی، ادبی و هنری این منطقه، آنگونه که باید و شاید شناخته شده نیست و مراکز تبلیغات و صداوسیما باید به کمک زبدگان منطقه، در این زمینه تلاش کنند.
رهبر انقلاب اسلامی، هدف اصلی از دیدار با برگزیدگان و منتخبین را ترویج  تکریم نخبگان و صاحبان فکر و خلاقیت، خواندند و خاطرنشان کردند: قدرشناسی از برجستگان جامعه و احترام به آن‌ها، باید به عرف و عادتی همگانی تبدیل شود.
ایشان، شناسایی و معرفی نخبگان و تکریم آنان را زمینه‌ساز الگوسازی در جامعه برشمردند و افزودند: انگیزه دیگر رهبری از حضور در چنین جلساتی، تأکید بر ضرورت الگوسازی برای نسل جوان در همه عرصه‌ها و زمینه‌هاست.
ایشان، تلاش شبکه‌های رسانه‌ای نظام استبداد بین‌المللی را برای برجسته کردن الگوهای منحرف و سخیف، برگرفته از اهداف خطرناک پروتکل‌های صهیونیستی دانستند و افزودند: این الگوسازی شبکه‌ای، بر اساس سیاست‌های مشخص و مدون صورت می‌گیرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، آشکار شدن استعداد ذاتی ملت ایران را دومین هدف دیدار با منتخبان و نخبگان خواندند و با اشاره به سیاست قدیمی استعمار در تحقیر و ناکارآمد جلوه دادن مردم ایران تأکید کردند: جوانان و نخبگان ملت در ۳۲ سال اخیر بطلان این سیاست ضد ایرانی را با پیشرفت‌های گاه اعجاب‌انگیز علمی و فناوری اثبات کرده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی، بار دیگر، استعداد ایرانیان را از متوسط استعداد جهانی بالاتر خواندند و با یادآوری تاریخ و میراث پرافتخار فرهنگی کشور افزودند: روزگاری که غرب در تاریکی مطلق علمی به سر می‌بُرد، ایران پیشتاز و پیشانی قافله برجسته علمی در کشورهای اسلامی بود.
ایشان افزودند: این واقعیات تاریخی، نشان‌دهنده استعداد برتر و ذخایر سرشار انسانی در این نقطه عالم است که این استعداد ذاتی و درخشان، باید امروز، بار دیگر، آشکار شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اعلام نتایج تحقیقات مراکز جهانی مبنی بر چند برابر بودن سرعت و شتاب رشد علمی ایران در مقایسه با متوسط جهانی افزودند: با تکیه بر باور جوان ایرانی به استعدادهای خود ضمن حفظ و افزایش این شتاب امیدبخش، به مرزهای کنونی علم می‌رسیم و با پشت سر گذاشتن این مرزها، افق‌های نوین علمی را در مقابل جامعه بشری خواهیم گشود.
رهبر انقلاب اسلامی، خدمت به تعالی انسان را هدف حقیقی و اصلی پیشرفت‌ها و برجستگی‌های بشری دانستند و با اشاره به سوءاستفاده زورگویان و سرمایه‌اندوزان جهانی از علم و هنر افزودند: هالیوود به عنوان مرکز سینمای جهانی در خدمت انحطاط بشر است و نصیب ملت‌های افغانستان و عراق از علم غربی فقط بمب و سلاح شیمیایی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علم و هنر را در ذات خود، موهبت‌های الهی برشمردند و افزودند: ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی، این پدیده‌های متعالی را در خدمت اسلام و معنویت و تعالی بشر قرار خواهد داد.
ایشان در پایان سخنانشان، استفاده صحیح و برنامه‌ریزی شده از نبوغ و استعداد جوانان و نخبگانِ همه عرصه‌ها را، از واجب‌ترین وظایف مسئولان خواندند و تأکید کردند: جریان نوآور و خلاق جاری در کشور، باید تقویت شود تا انشاءالله  آینده درخشان ایرانیان را رقم زند.
در ابتدای این دیدار جمعی از منتخبین استان کرمانشاه، مطالب مورد نظر فرهیختگان و برگزیدگان استان را با رهبر انقلاب اسلامی در میان گذاشتند.
اسامی منتخبین و مهمترین محور سخنان آنها به این شرح است:
ـ ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه؛ بر وحدت سنی و شیعه و استمرار حضور هموطنان اهل سنت در همه عرصه‌های دفاع از اسلام، انقلاب و ایران تأکید کرد.
ـ پرفسور مجتبی شمسی‌پور، دانشمند برتر جهان اسلام و مؤلف کتاب سال؛ تبدیل پیشرفت‌های علمی به فناوری‌های مورد نیاز کشور را زمینه‌ساز شتاب بیشتر اقتدار علمی ایران خواند.
ـ استاد عبدالله جواری، استاد خوشنویسی و چهره ماندگار؛ پیشنهاد تأسیس دانشگاه هنر در استان کرمانشاه را ارائه داد
ـ مریم هاشمی‌فرود، بسیجی و برنده مدال طلای وشوی مسابقات جهانی؛ ضمن تقدیم مدال جهانی خود به رهبر معظم انقلاب گفت: استعداد جوانان لایق ایرانی در عرصه های مختلف ورزشی، در صورت برنامه‌ریزی بهتر، درخشش و شکوفایی فراوان‌تری خواهد یافت.
ـ سیدقباد رهبر زاده دکترای دندانپزشکی، برادر شهید و از هموطنان اهل حق؛ شهیدان جامعه اهل حق را نشان‌دهنده همراهی همیشگی آنان با انقلاب کبیر اسلامی دانست.
ـ امیرحسین افروز نژاد، رتبه اول جشنواره خوارزمی و فرزند شهید؛ خواستار حمایت بیشتر و برنامه ریزی شده مراکز مربوط از استعدادهای جوان و تجهیز دانشگاه‌های استان شد.
ـ زهرا جامه‌بزرگ، رتبه اول دکترای دانشگاه علامه طباطبایی، توجه بیشتر به تکنولوژی آموزشی را در حل برخی مشکلات آموزشی ـ اجتماعی مؤثر دانست.
ـ جهانبخش رحمتی از سران و معتمدان ایل ترکاشوند، گفت: عشایر به عنوان سربازان اسلام و ایران همچنان در صف مقدم همه عرصه‌های دفاع از انقلاب قرار دارند.
ـ استاد محمدعلی سلطانی، پژوهشگر و نویسنده اهل سنت، با اشاره به فرهنگ کهن و غنی استان، روابط برادرانه پیروان همه مذاهب و اقوام مختلف در منطقه را نمونه خواند و این استان را از پایگاه‌های خدمات متقابل اسلام و ایران دانست
ـ آسیابانی از فرماندهان و بسیجیان دوران جنگ تحمیلی با خاطراتی از حماسه دفاع مقدس، فضای جلسه را با عطر ایثار و استقامت رزمندگان و شهداء معطر کرد.
ـ هوشمند دولت یاری، کشاورز نمونه گندم کار و جوان برگزیده جشنواره علی اکبر، ایجاد تشکل‌های مردمی در بخش کشاورزی را باعث ثبات قیمت‌ها و توسعه صادرات کشاورزی استان دانست.
ـ مریم صحرارو، رتبه اول المپیاد شیمی، تسریع در تکمیل طرح پردیس غرب کشور را خواستار شد.
ـ امید اسلام‌پناه، دبیر نمونه کشور، زبان فارسی را دارای ظرفیت تبدیل شدن به زبان مرجع علمی در جهان دانست و برای تحقق این مهم پیشنهاداتی بیان کرد.
در پایان این دیدار منتخبان و برگزیدگان استان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه کردند.
نوشته شده توسط در تاریخ سه‌شنبه, 18th اکتبر 2011 | ۱۲۸۷بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.