دیدار اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان اروپا با رهبر انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان اروپا، دانشجویان عضو این اتحادیه را فرزندان عزیز ملت ایران و سرمایه‌های ارزشمند کشور برشمردند و «علم‌آموزی به معنای دقیق کلمه» و «گسترش فکر درست و تبیین مواضع حقیقی نظام جمهوری اسلامی» را از وظایف این دانشجویان دانستند.

ایشان در تبیین وظیفه‌ی اصلی دانشجویان، یعنی علم‌آموزی، نبود اقتدار علمی و معنوی را مشکل بزرگ دوران قبل از انقلاب و زمینه‌ساز وابستگی به بیگانگان دانستند و خاطرنشان کردند: پیروزی انقلاب اسلامی و روحیه‌ی غیر قابل توصیف حضرت امام خمینی(ره) در اتکاء به خدا و اعتنا به ملت، زمینه‌ساز باور ملی، بیرون آمدن از حصار روحی و حل مشکلات کشور شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در معرفی دومین مأموریت دانشجویان خارج از کشور، بر ضرورت گسترش فکر درست و تبیین مواضع حقیقی نظام جمهوری اسلامی در مواجهه با دشمنان تاکید کردند و افزودند: ایران اسلامی در رویارویی با استکبار و شبکه‌ی پیچیده و عظیم اقتصادی و تبلیغی وابسته با آن، موفقیت‌های چشمگیری داشته، که مقابله با تحریم‌ها و پیشرفت در موضوع هسته‌ای بخشی از این دستاوردها بوده است و این روند پیروزی ادامه خواهد داشت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر ضرورت مجاهدت، تقویت نقاط مثبت و توانایی‌های علمی در این مسیر، خاطرنشان کردند: دشمن با اعمال حجم وسیعی از اقدامات سیاسی و امنیتی و اقتصادی در همه ابعاد در مقابل جمهوری اسلامی ایران، مرتب در حال لغزش و شکست است.

پیش از بیانات رهبر انقلاب، حجت الاسلام اژه‌ای نماینده‌ی مقام معظم رهبری در اتحادیه‌ی انجمن اسلامی دانشجویان اروپا، با اشاره به چهل و ششمین نشست سراسری این اتحادیه، گزارشی از دستاوردها و موفقیت‌های اتحادیه در عرصه‌های علمی و پژوهشی بیان کرد.

نوشته شده توسط در تاریخ دوشنبه, 2nd ژانویه 2012 | ۹۹۱بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.