دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی ارتش با فرمانده کل قوا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(چهارشنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان، مسئولان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره)، مهمترین درسِ اقدام شجاعانه و خط‌شکنی بزرگ نیروی هوایی در نوزدهم بهمن سال ۵۷ را درک تأثیرگذاری ابتکار و اقدامِ به‌هنگام و لزوم حرکت رو به جلو با نگاه امیدوارانه به آینده دانستند و تأکید کردند: تحولات اخیر منطقه و بیداری اسلامی در میان ملت‌ها، نشانگر حقانیت و ادامه حرکت بالنده، و اسلامی ملت ایران است و این حرکت مردمی بعد از گذشت ۳۳ سال همچنان با طراوت و پرنشاط به سمت اهداف اصلی خود به پیش می‌رود.

در این دیدار که همزمان با سالروز بیعت تاریخی جمعی از همافران نیروی هوایی ارتش با امام خمینی(ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷، برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامی، حادثه نوزدهم بهمن را یک خاطره فراموش‌نشدنی و نقطه‌ای درخشان در تاریخ انقلاب اسلامی برشمردند و افزودند: یکی از عبرت‌ها و درس‌های این رویداد تاریخی، درس اقدام، ابتکار، ایستادگی، کار به‌هنگام و تأثیر آن در حرکت جامعه و کشور است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری شرایط بسیار حساس و سرنوشت‌ساز بهمن ماه سال ۵۷، خاطرنشان کردند: اقدام جمعی از همافران نیروی هوایی ارتش در بیعت با امام خمینی(ره)، در آن شرایط، کاری بسیار بزرگ بود که تأثیر خود را گذاشت و موجب شتاب گرفتن تغییر روند امور شد.
ایشان با اشاره به تأثیر بالای اقدام ابتکاری، به‌موقع و به‌هنگام در هر عرصه‌ای، تأکید کردند: یکی از نتایج عبرت‌آموزی از این حادثه تاریخی، متوقف نشدن در گذشته و حرکت رو به جلو با نگاه امیدوارانه به آینده است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر کشوری بخواهد عزت، هویت، امنیت و منافع خود را به دست آورد، همواره نیازمند ابتکار، کار و تلاش است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، علت اصلی عقب‌ماندگی کشورهای اسلامی در چند صد سال گذشته را، غفلت و توقف، و نداشتن حرکت متناسب با زمان و آینده دانستند و خاطرنشان کردند: نقطه مقابل غفلت، بیداری است که تحرک می‌آورد و باید در این زمینه به گونه‌ای تلاش کرد که شتاب حرکت از شتاب جبهه مقابل بیشتر باشد.
ایشان افزودند: رسیدن به شتاب مورد نظر در مسیر حرکت رو به جلو، نیازمند تلاش مضاعف آحاد جامعه بویژه دولت، مسئولین بخش‌های مختلف و نیروهای مسلح است.
رهبر انقلاب اسلامی حرکت بیداری اسلامی در منطقه را نشانگر حقانیت جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت حرکت نظام اسلامی دانستند و تأکید کردند: امروز شعارهای ملت ایران در سراسر منطقه فراگیر شده و کشورهایی که دنباله‌رو جبهه استکبار بودند، اکنون در کنار ملت ایران هستند و اهداف و شعارهای آنان را پیگیری می‌کنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: تحولات اخیر منطقه نشان می دهد که ملت ایران توانسته است در طول سه دهه، برای خود، یاوران، همراهان و همگامانی پیدا کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: ما نمی‌گوییم که ملت ایران، تحولات اخیر منطقه را بوجود آورده است اما نادیده گرفتن تأثیر بیداری ملت بزرگ ایران در بیداری اسلامی منطقه نیز منطقی نیست.
ایشان جمهوری اسلامی ایران را مادر بیداری و حرکت اسلامی در منطقه خواندند و افزودند:  نظام اسلامی در حال حرکت به سمت هویتی حقیقی، ماندگار، مستحکم، قابل دوام و قابل دفاع در مقابل تهاجم‌ها است.
رهبر انقلاب اسلامی در تبیین این موضوع تأکید کردند: هویت اسلامی، اتکاء به خداوند متعال، احساس عزت از مسلمان بودن، تکیه بر ظرفیت‌ها و نیروهای خدادادی فردی، جمعی، ملی و طبیعی، و فراخوانی دنیا به سوی ارزش‌های معنوی، اهداف والا و حقیقی نظام اسلامی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه تمدن مادی غرب نتوانسته است خوشبختی و سعادت حقیقی را برای بشریت به ارمغان بیاورد، افزودند: دنیای غرب و کشورهای پیرو آن از غرق شدن در مادیگری، رواج آزادی‌های جنسی، و رهایی از معنویت و قیود الهی، هیچ بهره‌ای نبرده‌اند، زیرا علاوه بر اینکه عدالت، رفاه عمومی و امنیت تأمین نشده، نظام خانواده و تربیت نسل‌های آینده نیز با مشکلات بسیار جدی مواجه شده است.
ایشان تأکید کردند: پیام انقلاب اسلامی، پیام معنویت و ارزش‌های الهی و رهایی از این حرکت بدبختی‌زا در دنیای غرب است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته اسلام در کنار معنویت، به تأمین نیازهای مادی بشر در حد اعتدال نیز توجه ویژه دارد.
رهبر انقلاب اسلامی، برگزاری جشن‌های مردمی در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در ۳۳ سال گذشته را، در دنیا و در میان انقلاب‌ها بی‌سابقه خواندند و افزودند: هر سال و حتی در بدترین شرایط جوی، میلیون‌ها نفر در سراسر کشور، در ۲۲ بهمن به خیابان‌ها می‌آیند و سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی می‌دارند، که این موضوع نشان‌دهنده استمرار حرکت مردمی انقلاب است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: در ۲۲ بهمن امسال نیز به توفیق الهی و با هدایت خداوند متعال، همه خواهند دید که مردم ایران چگونه به میدان خواهند آمد.
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود، نیروهای مسلح را به ارتقای معنویت و خودسازی، بالا بردن سطح آموزش‌ها و انضباط و سازماندهی توصیه کردند و افزودند: حفظ انضباط در کنار تقویت روحیه برادری و آمادگی برای فداکاری و از جان گذشتگی در راه خدا، از ویژگی‌های نیروهای مسلح اسلامی است.
در ابتدای این دیدار امیر سرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش ضمن گرامیداشت نوزدهم بهمن، سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی(ره) گزارشی از توانمندی‌های داخلی و پیشرفت‌های نیروی هوایی ارائه کرد و گفت: ساخت و بکارگیری موشک‌های هوا پایه و هوا به زمین، موشک‌های ضد رادار، موشک‌های لیزری و بمب‌های هوشمند، افزایش توان عملیاتی جنگنده بومی صاعقه، ارتقاء توانایی‌ها در جنگ الکترونیک و ساخت شبیه‌سازها، بخشی از اقتدار و توانمندی نیروی هوایی ارتش است.
نوشته شده توسط در تاریخ یکشنبه, 12th فوریه 2012 | ۱۰۳۱بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.