دیدار شرکت‌کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با رهبر انقلاب

در سالروز ولادت نورانی حضرت اباالفضل العباس علیه‌السلام، استادان و قاریان و حافظان برتر بیست‌و‌نهمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، محفل نورانی انس با قرآن تشکیل دادند و با تلاوت آیات آسمانی، پروردگار کریم را حمد و ثنای گفتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار که در تالار اماکن متبرکه‌ی آستان قدس رضوی برگزار شد، تدبر در آیات الهی و فهم معارف قرآنی و درس‌آموزی از قرآن مجید را نیاز اساسی ملت‌های مسلمان برشمردند و خاطرنشان کردند: تلاوت قرآن با صوت و الحان زیبا، هدف و اصل نیست و باید به عنوان مقدمه‌ای ضروری برای خشوع دل‌ها و ایجاد آمادگی برای درک و فهم معارف قرآنی مورد توجه قرار گیرد.

ایشان عشق و دلدادگی ملت ایران به قرآن کریم را موهبتی الهی و نیازمند شکرگزاری عمیق پروردگار دانستند و افزودند: ملت ایران مفتخر است که پرچم حاکمیت قرآن و اسلام را در دنیای مادی به اهتزاز درآورده و با صبر و استقامت و تحمل دشواری‌ها، روزبه‌روز بر تلألؤ این پرچم نورانی می‌افزاید و با هوشیاری، اقتدار و پیشرفت مستمر، مکر و توطئه‌های دشمنان را ناکام می‌گذارد.

ایشان عزت اسلامی ملت ایران را از نتایج عمل به درس‌های حیات‌بخش قرآن برشمردند و افزودند: ملت‌های مسلمان از این نمونه‌ی درخشان می آموزند که اگر ملتی ایمان داشت، وعده‌های الهی را باور کرد، در راه قرآن و اسلام استقامت به خرج داد و به لبخند و ترفند دشمن اعتماد نکرد، بر پیچیده‌ترین تجهیزات نظامی و گسترده‌ترین توطئه‌های سیاسی، اطلاعاتی و اقتصادی پیروز خواهد شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به طرح‌ها و اقدامات آمریکا و صهیونیزم برای مقابله با حرکت‌های اسلامی ملت‌های منطقه خاطرنشان کردند: دشمنان خونخوار و غدار، در مقابل گسترش و تعمیق حرکت‌های اسلامی ملت‌ها مقاومت می‌کنند، اما ادامه‌ی حرکت ملت‌ها در مسیر قرآن، این توطئه‌ها را ناکام می‌گذارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تشکیل هرچه بیشتر جلسات حفظ و قرائت قرآن کریم و گسترش آموزش‌های مرتبط با این کتاب الهی را «موجب قرآنی شدن بیشتر» فضای عمومی کشور عنوان کردند و افزودند: با وجود همه‌ی عوامل مخرب، شمار جوانان ایرانی که اهل معنویت و دعا هستند، با جوانان کشورهای دیگر قابل قیاس نیست که این نیز جای شکر دارد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اذعان مراکز بین‌المللی به یازده‌برابر بودن سرعت پیشرفت علمی ملت ایران نسبت به متوسط جهانی خاطرنشان کردند: این ملت با تکیه بر جوانان مؤمن خود، در همه‌ی زمینه‌های علمی، سیاسی و آبادانی به پیشرفت ادامه خواهد داد.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/20072/A/13910404_4520072.jpg
در این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی، نماینده‌ی ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در گزارشی از بیست‌و‌نهمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اعلام کرد: در این دوره ۱۰۳ قاری و حافظ از ۶۸ کشور جهان و در حضور ۱۴ داور بین‌المللی به رقابت پرداختند.

حجت الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به استقبال بسیار گرم مردم از این مسابقات، حضور گسترده‌ی جوانان در میان قاریان و حافظان قرآن را بشارت‌آفرین دانست و افزود: سازمان اوقاف بر اساس یک برنامه‌ریزی چهار ساله می‌کوشد تا به یاری پروردگار، یک میلیون حافظ و یک میلیون قاری قرآن را پرورش دهد.

نوشته شده توسط در تاریخ یکشنبه, 24th ژوئن 2012 | ۱۰۳۹بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.