حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح امروز (دوشنبه) در مراسم دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن اشاره به جنایت اهانت به چهره‌ی منور خاتم پیامبران، حضرت محمد مصطفیصلّی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم تأکید کردند: ملت‌ها با شناخت سیاست‌های اسلام‌ستیزانه‌ی استکباری و صهیونیستی، انگشت اتهام خود را به سمت امریکا و برخی کشورهای اروپایی گرفته‌اند و سردمداران این کشورها باید با جلوگیری از این‌گونه اقدامات جنون‌آمیز، عملاً ثابت کنند که در این جرم و جنایت بزرگ، شریک نیستند.
رهبر انقلاب اسلامی، با یادآوری احساس عقب‌ماندگی دشمنان اسلام در «رویارویی با ملت بزرگ ایران و حرکت جوشان و خروشان بیداری اسلامی» افزودند: این مسئله باعث شده است که دشمنان امت اسلامی به کارهای دیوانه‌واری همچون حادثه‌ی اخیر دست بزنند.
ایشان این حادثه را از جمله عبرت‌های ماندگار تاریخ دانستند و خاطرنشان کردند: سردمداران نظام‌های استکباری، در حالی که از محکوم‌کردن این جنایت خودداری می‌کنند و وظایف خود را در مقابله با این جرم بزرگ انجام نمی‌دهند، ادعا می‌کنند در این حادثه دخیل نبوده‌اند.
رهبر انقلاب افزودند: البته ما اصراری نداریم دست داشتن آنها را در این جنایت اثبات کنیم، اما شیوه‌های سیاستمداران امریکا و برخی اروپایی‌ها، آنان را در افکار عمومی ملت‌ها مقصر کرده است و آنها باید نه با زبان، بلکه با عمل، خود را از این جرم سنگین تبرئه کنند.
ایشان با یادآوری انگیزه‌های ضد اسلامی در دستگاه‌های استکباری افزودند: به علت همین انگیزه‌هاست که مستکبران جلوی اهانت به اسلام و مقدسات را نگرفته‌اند و نخواهند گرفت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اثبات دروغ بودن سخنان مقامات آمریکایی و غربی مبنی بر «متعارض بودن جلوگیری از اهانت به اسلام با آزادی بیان»، چند واقعیت را مبنای استدلال قرار دادند. «وجود خطوط قرمز مشخص در غرب برای جلوگیری از هرگونه تعرض به اصول استکباری» از جمله‌ی این واقعیت‌ها بود.
رهبر انقلاب این پرسش را مطرح کردند که: آیا کسی باور می‌کند در کشورهایی که با شدت و خشونت تمام، جلوی تعرض به اصول استکباری گرفته می‌شود، جلوگیری از اهانت به مقدسات شریف اسلام، مخالفت با آزادی بیان باشد؟
ایشان خاطرنشان کردند: در بسیاری از کشورهای غربی، کسی جرئت نمی‌کند واقعه‌ی مجهول‌الحال هولوکاست را زیر سؤال ببرد و یا در مورد سیاست‌های زشت اخلاقی استکبار، از جمله همجنس‌بازی مطلبی منتشر کند. چگونه است که در این مواقع، آزادی بیان محلی از إعراب ندارد، اما اهانت به اسلام و مقدسات اسلام تحت عنوان دروغین آزادی بیان، آزاد است؟
رهبر انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها را دیکتاتورپرور نامیدند و با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ و ده‌ها ساله‌ی آمریکا از حُسنی مبارک دیکتاتور مصر، محمدرضا پهلوی دیکتاتور ایران و دیکتاتورهای فعلی منطقه افزودند: با این کارنامه‌ی سیاه، امریکایی‌ها چگونه ادعای دمکراسی‌خواهی و حمایت از آزادی سرمی‌دهند؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تظاهرات اعتراض‌آمیز ملت‌ها به سمت مراکز سیاسی-اجتماعی آمریکا در کشورهای مختلف را نشانه‌ی تنفر عمیق آنها از سیاست‌های استکباری و صهیونیستی خواندند و خاطرنشان کردند: دل‌های ملت‌ها از امریکا پر است. به همین علت هنگامی که مثل حادثه‌ی اخیر، موردی و منفذی پیدا می‌شود، این خشم و نفرت بروز عمومی می‌یابد.
ایشان در پایان این بخش از سخنانشان تأکید کردند: بدون شک، خورشید اسلام در رویارویی مستکبران با این دین الهی، تابناک‌تر از همیشه خواهد درخشید و پیروزی از آن امت اسلامی خواهد بود.
فرمانده کل قوا در سخنان خود در مراسم دانش‌آموختگی، تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، همچنین حضور در نیروهای مسلح و از جمله ارتش را راهی نورانی و پرافتخار برشمردند و افزودند: جوانان عزیزی که با انگیزه و عشق و بصیرت، وارد این میدان می‌شوند، ستایش ملت، سربلندی دنیوی و أجر الهی را نصیب خود می‌سازند.
ایشان ایران امروز را دریای موّاجی از عشق به پیشرفت و میل به تحرک و ابتکار و نوآوری دانستند و خاطرنشان کردند: هر چه می‌گذرد، اهمیت و ارزش تاریخی تلاش در بنای جمهوری اسلامی و استحکام‌بخشیدن به این بنا بیشتر آشکار می‌شود که در این زمینه، نیروهای مسلح وظایفی بزرگ بر عهده دارند.
در این مراسم و در آغاز ورود رهبر انقلاب اسلامی، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران نواخته شد. ایشان همچنین سپس با حضور در یادمان شهدا، به شهیدان سرافراز اسلامی و انقلاب و ایران ادای احترام کردند.  فرمانده کل قوا در ادامه از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.
رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم همچنین از خانواده‌ی معظم شهید ناوسروان ناصر مقدم تجلیل کردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اعطای دانشنامه به نماینده‌ی دانش‌آموختگان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، به فرماندهان، استادان، پژوهشگران، دانش‌آموختگان و دانشجویان نمونه جوایزی را اهدا کردند. نماینده‌ی دانشجویان جدید نیز سردوشی خود را از دست فرمانده کل قوا دریافت کرد.
قرائت سوگندنامه‌ی دانشجویان جدید، اعطای پرچم به نمایندگان دانشجویان جدید، سرود دسته‌جمعی و رزمایش میدانی از دیگر برنامه‌های مراسم امروز بود.
در ادامه‌ی این مراسم، یگان‌های حاضر در میدان صبحگاه دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر از مقابل جایگاه رژه رفتند.
در این مراسم، همچنین امیر سرلشگر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش، ضمن خیر مقدم تأکید کرد: ارتش در اوج توانمندی، همچون همیشه آماده‌ی دفاع از مرزهای مبارک جمهوری اسلامی و ملت قدرشناس ایران است.
امیر جعفری تهرانی فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر نیز گزارشی از روند تحصیلی و آموزش‌های تخصصی–علمی دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه ارائه داد.
در ادامه‌ی این مراسم، دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر در حضور فرمانده کل قوا به تمرین دریایی پرداختند. انهدام یگان‌های شناور دشمن فرضی از سطح و زیرسطح، آزادسازی کشتی ربوده شده، تصرف یگان شناور دشمن از هوا، پرش غواصی از بالگرد و پاکسازی، مین‌ریزی و دفاع از ساحل از جمله قسمت‌های این تمرین دریایی دانشجویی بود. در طول این تمرین دریایی، دریادار سیاری -فرمانده نیروی دریایی ارتش- توضیحات لازم را بیان می‌کرد.
رهبر انقلاب امروز همچنین از شبیه‌ساز زیرسطحی کلاس غدیر بازدید کردند. این شبیه‌سازِ کاملاً بومی در سازمان جهاد خودکفایی نیروی دریایی ساخته شده است. شبیه‌سازها نقش مهمی را در آموزش علمی عملیاتی دانشجویان نیروی دریایی ایفا می‌کنند.
نوشته شده توسط در تاریخ دوشنبه, 17th سپتامبر 2012 | ۱۳۸۱بازدید
برچسب: ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.