حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در دیدار با کارگزاران حج، ضمن اشاره به اهانت انجام‌گرفته به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) و تجلی عظمت شخصیت آن حضرت در چشم دوستداران و حتی دشمنان، حج امسال را دارای موقعیتی خاص و متفاوت از سال‌های گذشته ارزیابی و تأکید کردند: تبلور زیبا و عظیم اتحاد امت اسلامی به واسطه‌ی وجود مقدس خاتم‌الأنبیاء (ص) و اظهار تنفر و خشم عمیق همه‌ی مسلمانان از جبهه‌ی استکبار، باید در حج که مرکز تجمع مسلمانان از سراسر دنیا است، خود را نشان دهد و این معنای واقعی برائت از مشرکین است.

حضرت آیت‌لله خامنه‌ای اقدام مستکبران و عوامل آن‌ها در اهانت به درگاه قدسی پیامبر رحمت، عزت و کرامت را نشان‌دهنده‌ی عمق دشمنی و بغض و کینه‌ی جبهه‌ی استکبار با پیامبر اسلام (ص) دانستند و افزودند: موضعی که سیاستمداران غربی در قبال این اهانت بزرگ اتخاذ کردند، هیچ تفاوتی با موضع دشمنی نداشت.

ایشان خاطرنشان کردند: قضیه‌ی اهانت به پیامبر اسلام (ص) و موضع‌گیری سردمداران جبهه‌ی استکبار، چهره‌ی واقعی آنان و محور اصلی تقابل جبهه‌ی حق و باطل را آشکار کرد و مشخص شد اساس دشمنی مستکبران با اصل اسلام و وجود مقدس خاتم‌الأنبیاء (ص) است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به خروش یکپارچه و عظیم مسلمانان در کشورهای اسلامی و حتی در اروپا و امریکا، در مقابل این اهانت افزودند: حرکت جوشان دنیای اسلام در اظهار ارادت به پیامبر اسلام (ص) و ابراز تنفر عمیق از دشمنان، صحنه‌ی عجیب و بسیار مهمی است که نشانگر ظرفیت بزرگ تحرک امت اسلامی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، وجود مقدس خاتم‌الأنبیاء (ص) را محل تلاقی همه‌ی مسلمانان اعم از مذاهب و فرقه‌های مختلف دانستند و خاطرنشان کردند: در این عرصه، شیعه و سنی و معتدل و تندرو دیگر موضوعیتی ندارد و همه با دل و جان به صحنه آمده‌اند، زیرا پیامبر اسلام (ص) محور و قطب عقاید الهی و اسلامی هستند.

ایشان استمرار تبلور ارزشمند وحدت حول شخصیت عظیم نبی مکرّم اسلام (ص) و ابراز تنفر از دشمنان ایشان را در حج، ضروری و مهم خواندند و تأکید کردند: برائت از مشرکین یعنی همه‌ی مسلمانان احساس کنند که در مقابل یک دشمن قرار دارند و از عمق وجود نسبت به او برائت بورزند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مقام شامخ و بسیار والای حضرت خاتم‌الأنبیاء (ص) و درودهای خاص خداوند و ملائک الهی به ایشان، افزودند: مسلمانان باید پای سخن پیامبر (ص) یعنی توحید، اسلام و قرآن بایستند و حج را مظهر اظهار عشق و ارادت به آن حضرت کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، امت اسلامی را به هوشیاری در قبال توطئه‌ی خطرناک ایجاد اختلاف در صحنه‌ی عظیم و یکپارچه‌ی خروش مسلمانان فراخواندند و خاطرنشان کردند: دشمنان دین و مستکبران بدانند که امت اسلامی با وجود مذاهب مختلف و برخی تفاوت‌های نظری و عقیدتی، در مقابل آن‌ها یکپارچه و متحد هستند.

ایشان تأکید کردند: نباید گذاشت که جبهه‌ی استکبار با حربه‌ی ایجاد اختلاف، خود را از خشم امت اسلامی نجات دهد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، حج را فریضه‌ای سرشار از یاد و ذکر خدا دانستند و افزودند: حج یکی از بهترین و شاید بی‌نظیر‌ترین فرصت‌ها برای تعمیق یاد خدا و خشوع و تضرع در مقابل پروردگار است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین زائران بیت‌الله الحرام را به تعمیق ارتباط قلبی با مسلمانان کشورهای مختلف از طریق تکیه بر مشترکات و اظهار محبت و رعایت آداب و اخلاق اسلامی توصیه کردند.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الإسلام‌والمسلمین قاضی‌عسگر -نماینده‌ی ولی فقیه و سرپرست زائران ایرانی بیت‌الله‌الحرام- در سخنانی با اشاره به انتخاب شعار «حج، عزت، همبستگی و مسئولیت اسلامی» برای حج امسال و همچنین اقدامات انجام گرفته در طول عمره‌ی ۹۱-۹۰، گفت: برگزاری ۹۷ همایش در مکه و مدینه با حضور جوانان و قشرهای تحصیل‌کرده‌ی جهان اسلام، برگزاری ۲۱ همایش برای زائران و علمای اهل تسنن، جلسات هم‌اندیشی با نخبگان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی، برگزاری محافل قرآنی، برگزاری جلسات آموزشی برای عمره‌گذاران و حجاج و تولید ده‌ها عنوان کتاب جدید، از جمله اقدامات فرهنگی است.

آقای حسینی -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- نیز سخنانی در خصوص حج و جایگاه آن و همچنین ویژگی‌های حج امسال بیان کرد.
حجت‌الإسلام موسوی -رئیس سازمان حج و زیارت- نیز گزارشی از اقدامات و خدمات اجرایی برای حدود ۷۵ هزار زائر ایرانی که در قالب ۴۴۹ کاروان عازم حج هستند، ‌ارائه کرد.

نوشته شده توسط در تاریخ سه‌شنبه, 25th سپتامبر 2012 | ۱۲۵۶بازدید
برچسب: ، ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.