دیوید کامرون تامین بودجه بی‌بی‌سی‌فارسی تضمین کرد

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس علی رغم کاهش بودجه ادارات دولتی و قطع خدمات رفاهی این کشور به مردم انگلیس گفت: “من می توانم اطمینان بدهم که تامین مالی بی بی سی فارسی به خوبی ادامه خواهد یافت. “

به گزارش فارس، “دیوید کامرون ” نخست وزیر انگلیس در پاسخ به سؤالات رهبر حزب مخالف کارگر و همچنین خانم “هیل ” در پارلمان انگلیس در این موضوع که “آیا نخست وزیر قول می‌دهد که بی‌بی‌سی فارسی از تهدیدهای مالی (کاستن بودجه) نسبت به سرویس جهانی بی بی سی مصون بماند؟ ” چنین گفت: “من می توانم اطمینان بدهم که تامین مالی بی بی سی فارسی به خوبی ادامه خواهد یافت.

وی با بیان این مطلب تأکید کرد: شبکه بی‌بی‌سی فارسی برای ما بسیار مهم خواهد بود، ما باید بر تمام عناصر قدرت نرم و چگونگی طرح ریزی نفوذ خودمان در دنیا به دقت نگاه کنیم و بی بی سی فارسی مشخصاً یکی از مصادیق آن است.

بنگاه سخن پراکنی دولت انگلیسی «بی‌بی سی» در حوادث پس از انتخابات با خبرسازی و دروغ پردازی در این زمینه، نقش موثری در آشفته نشان دادن اوضاع داخلی ایران و تحریک افکار عمومی داشت.

شبکه ماهواره‌ای بی‌بی‌سی فارسی برای اینکه بتواند در تحریک اغتشاگران در حوادث پس از انتخابات نقش خود را بخوبی ایفا کند، تنها شبکه‌ای بود که ساعات کاری کارمندان خود را ۲۴ ساعته کرد و با مرخصی کارکنان خود مخالفت کرد.

این شبکه مدام با بزرگ کردن تصاویر اغتشاشات و حتی استفاده از تصاویر درگیری‌های غیر واقعی و ساختگی سعی داشت اوضاع داخلی ایران پس از انتخابات را آشفته نشان داده و فتنه گران را برای برهم زدن اوضاع و شورش عمومی تشویق کند که در بسیاری از آشوبگران و متهمان در جلسات دادگاهی خود به این امر اعتراف کردند.

این شبکه انگلیسی که در جریانات ضد ایرانی گوی سبقت را از دیگر شبکه‌های غربی و اروپایی ربوده است، در جریان انتخابات مدام با بزرگ کردن عنوان تقلب سعی داشت آشوبگران را تحریک کند و در این راستا با دعوت از عناصر ضد انقلاب و گروهک‌های تروریستی مانند منافقین سعی می‌کرد بر شدت این جریان سازی بیافزاید.

نوشته شده توسط در تاریخ شنبه, 3rd جولای 2010 | ۵۹۹بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.