بیانات دردیدار مسئولان نظام‌ وسفرای کشورهای اسلامی

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

تبریک عرض میکنیم این عید بزرگ و عید سعید را به شما حضار محترم، مسئولان کشور، سفراى محترم کشورهاى اسلامى و به همه‌ى ملت ایران و به امت اسلامى. و امیدواریم خداوند متعال به برکت تضرع و انابه‌اى که ملت مؤمن و امت مسلمان در طول ماه رمضان و در این روز به پیشگاه پروردگار عالم عرض کردند، رحمت خود را، لطف خود را، حمایت خود را، هدایت خود را، بر همه‌ى این امت بزرگ نازل فرماید.

مظهر عید بودنِ این عید سعید، تعبد است، عبادت است، صفوف مستحکم نماز است. در همه‌ى دنیاى اسلام، امروز مردم در صفوف واحدِ نماز جماعت ایستادند و خشوع کردند در مقابل پروردگار. این یک پیوند معنوى و قلبى میان امت مسلمان است. همین صفِّ واحد باید بین امت اسلامى تشکیل بشود براى مواجهه‌ى با مسائل مهم جهان، که بسیارى از آنها مرتبطِ با امت اسلامى و با سرنوشت امت اسلامى است.

این دلها اگر با یکدیگر متحد شد، اگر اختلاف‌انگیزى‌هاى ساخته‌ى دست دشمنان امت اسلامى و دشمنان اسلام از میان برداشته شد، آنوقت دستها و قدمها و توانها و فکرها هم در یک جهت واحد قرار میگیرد و در مواجهه‌ى با جبهه‌ى عظیمِ مقابل با اسلام و امت اسلامى از خود کارائى نشان خواهد داد.

این یک حقیقتى است که امروز در مقابل اسلام و مسلمین، جبهه‌اى وجود دارد. از زبانشان خارج شد – در واقع از دستشان در رفت – و اسم جنگ صلیبى را چند سال قبل آوردند. این معناش این است که امت اسلامى به صورت واحدى مواجه است با تهدید دشمنان. خطاست اگر خیال کنیم که دشمنان اسلام و مسلمین، این بخشِ از دنیاى اسلام را دشمن میدارند، آن بخشِ از دنیاى اسلام را دوست میدارند؛ اینجور نیست. آنها با امت اسلام مخالفند؛ چون در ذات اسلام، در جوهر اسلام، ایستادگىِ در مقابل زورگویان و سلطه‌طلبان وجود دارد. با اسلام مواجه‌اند، با اسلام مقابلند. این وظیفه‌ى ماست؛ وظیفه‌ى همه‌ى دنیاى اسلام است.

و ما امروز مشاهده میکنیم که خوشبختانه بسیارى از ملتها به حقایقى آشنا شدند و پى بردند که شاید در ده‌ها سال گذشته این حقایق براى آنها روشن نبود. امروز مسئله‌ى فلسطین براى دنیاى اسلام یک مسئله‌ى زنده است. قصد دشمنان فلسطین این نبود؛ آنها میخواستند این مسئله را به انزواء بیندازند، اصلاً کشورى به نام فلسطین فراموش شود، از صحنه‌ى جغرافیا حذف شود؛ قصدشان این بود. امروز خوشبختانه ملتهاى اسلام با آگاهى، با هوشیارى، به این مسئله اهتمام مى‌ورزند. بعضى از دولتها همکارى میکنند، بعضى از دولتها هم کوتاهى میکنند؛ لکن ملتها همه میخواهند این را و این به نتیجه خواهد رسید بدون شک؛ و مسائل گوناگون دنیاى اسلام.

این یک درس بزرگ فطر است؛ دستهاى در هم گره‌خورده‌ى برادران مسلمان در همه‌ى کشورهاى اسلامى. همه باید در این جهت کار کنند؛ همه‌مان باید در این جهت کار کنیم. و این، ان‌شاءاللَّه پیش خواهد رفت. و آن روزى  که ملت مسلمان – با این عرض و طول عظیم، با این عمق فراوان – وارد مسائل جهانى به صورت یکپارچه بشود، مسلّماً مسائل مورد ابتلاى ملت مسلمان به سود آنها حل خواهد شد؛ برخلاف امروز که اختلافها و تشتتها و دودستگى‌هائى که در دنیاى اسلام هست، نمیگذارد این اتفاق بیفتد؛ لکن روزبه‌روز ان‌شاءاللَّه نزدیک میشویم به اتحاد امت اسلامى.

و ملت عزیز ما خوشبختانه یک الگوست در این جهت؛ یک نمونه است. ملت ما بیدار است؛ ملت ما متحد است؛ ملت ما مسائل جهانى را با علاقه و دلسوزى دنبال میکند؛ به مسائل دنیاى اسلام مى‌پردازد؛ درباره‌ى آنها موضع میگیرد، که یک نمونه‌ى از آن، همین راهپیمائى عظیم روز قدس است که در سرتاسر کشور – در همه‌ى شهرها، در بسیارى از روستاها حتى – مردم اجتماع کردند، راه افتادند، شعار دادند به نفع برادران مسلمانشان که هرگز آنها را نه دیده‌اند و نه از نزدیک مى‌شناسند؛ لکن مسئله‌ى آنها را مسئله‌ى خودشان به حساب مى‌آورند. این به برکت ایمان است؛ به برکت بیدارى اسلامى است. و این، آن راهى است که امام بزرگوار ما – که رحمت و رضوان خدا بر او باد – پیش پاى ما گذاشت و ما این راه را طى میکنیم و تهدیدها و مخالفتها و خصومتها و غرض‌ورزى‌ها و نانجیبانه عمل‌کردن‌هائى که انسان مشاهده میکند در بخشهاى مختلف آن جبهه‌ى گسترده، نخواهد توانست این ملت را از این راه باز بدارد.

امیدواریم خداوند متعال برکات خود را، رحمت خود را بر شما ملت عزیز، بیش از پیش نازل فرماید و الطاف خود را شامل حال همه‌ى شما بکند و امیدواریم که خداوند متعال روزبه‌روز درهاى فرج را به روى امت اسلامى باز کند.

والسّلام علیکم و رحمهاللَّه و برکاته‌

نوشته شده توسط در تاریخ شنبه, ۲۰ام شهریور ۱۳۸۹ | ۵۸۲بازدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.