در نامه بسیج دانشجویی ۵۵ دانشگاه کشور به احمدی‌نژاد مطرح شد؛
اعتراض شدید به دخالت شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در امور دانشجویی

خبرگزاری فارس: بسیج دانشجویی ۵۵ دانشگاه کشور با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور کشورمان نسبت به برگزاری همایشی با عنوان “نقش نشریات دانشجویی در تعامل با ایرانیان خارج از کشور ” اعتراض کردند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی ۵۵ دانشگاه کشور با صدور نامه‌ای خطاب به محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان نسبت به برگزاری همایشی با محوریت “نقش نشریات دانشجویی در تعامل با ایرانیان خارج از کشور ” اعتراض کردند.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:
جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
در پی برخی تماس‌های تلفنی با مسئولان بعضی از نشریات دانشجویی جهت دعوت، مطلع شدیم که قرار است در ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری همایشی با محوریت “نقش نشریات دانشجویی در تعامل با ایرانیان خارج از کشور ” با حضور بعضی از مسئولان این حوزه برگزار شود. با توجه به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر پرسش از مسئولان محترم، بر خود لازم دیدیم تا پیرامون این همایش و نشست‌های مشابه آن سوالات و ابهامات خویش را مطرح کنیم:

۱) هنوز ایام تبلیغات انتخابات سال ۸۴ را فراموش نکرده‌ایم. دکتر احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور امروز و کاندیدای انتخابات آن روزها با شعارهای اصیل انقلاب اسلامی به میدان آمده و دو دور پیاپی با اقبال عظیم مردم روبرو شد. آن روزها آقای رئیس‌جمهور از همایش‌های فرمایشی و به اصطلاح سمینارها(!) سخن می‌گفت و همین جنس حرف‌های ایشان بود که گویی بر دل ملت انقلابی نشست، رای خود را به نام ایشان و برای تحقق ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی به صندوق ریخته‌اند. حال سؤال اساسی ما این است که آیا چنین همایش‌هایی مصداق سخنان آن روز رئیس‌جمهور نیست؟! آن هم با این مخارج عجیب و غریب از بیت‌المال!

۲) موضوع همایش هم برای ما بسیار نامأنوس و غریب است. هر چقدر با خود می‌اندیشیم نمی‌فهمیم که نشریات دانشجویی را چه به ایرانیان خارج از کشور؟! قرار است با دعوت مسئولان بیش از هزار نشریه دانشجویی و جمع کردنشان کنار هم چه دردی از ایرانیان خارج از کشور حل شود، گویی این مسئله یکی از مسائل اصلی کشور شده است؟!

۳) آیا به راستی از منظر آقایان، نشریات دانشجویی مهم و اثرگذارند؟! اگر چنین است چرا پس از گذشت ۶ سال تازه امسال قرار است جشنواره نشریات دانشجویی برگزار شود؟ اصلا وقتی چنین جشنواره‌ای با محوریت مجموعه‌ها و ارگان‌های مربوط به فضای دانشجویی اعم از وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد برگزار می‌شود دیگر چه نیازی به برگزاری همایش‌هایی جانبی و تکراری با محوریت نشریات دانشجویی است؟ آیا حتما باید بخشی از بیت‌المال را در این جهت هزینه نمود؟

۴) باز هم فرض می‌کنیم که نشریات دانشجویی از منظر مسئولان مربوطه، برای حل مسائل اساسی کشور مهم است و اثرگذار! آیا به راستی مهم‌ترین موضوعی که باید این همه انرژی و هزینه صرف آن شود مسئله “ایرانیان خارج از کشور ” است؟! آیا نمی‌توان نشریات دانشجویی را حول مسائل اصلی کشور جمع کرد؟! تحولات اخیر جهان اسلام، هدفمندی یارانه‌ها، الگوی پیشرفت ایرانی – اسلامی، جنگ نرم، فتنه سال ۸۸ و . . . حتما هم اولویت بیشتری از مسئله ایرانیان خارج از کشور دارند و هم ربط بیشتری به نشریات دانشجویی دارد!

از نظر ما نشست مذکور می‌تواند مصداقی از نگرانی مقام معظم رهبری درباره نحوه هزینه کردن بودجه کلان فرهنگی اختصاص داده شده امسال کشور باشد. از جناب‏عالی که به‎صورت مستمر از کاهش هزینه‌های جاری دولت سخن گفته و پیش‌گیری از ریخت وپاش‌های غیرضروری را دنبال می‌نمایید، تقاضامندیم نسبت به پیشگیری از تحقق این‌گونه نشست‌ها اقدام فرمایید.

پیشنهاد می‌نماییم هزینه‌های چند ده میلیونی همایش‌های مشکوک فوق جهت ارتقای نشریات دانشجویی هزینه گردد تا هم به تقویت قلم و اندیشه کمکی کرده باشیم و هم به هویت‎یابی نسل جدید انقلاب لبیک گفته باشیم.

ضمنا جنبش دانشجویی نگرانی عمیق خود را از سرمایه‌گذاری‌های متعدد با عنوان “مؤسسه ایرانیان خارج از کشور ” اعلام می‌دارد. نگرانی مذکور بیشتر مربوط به وضعیت حقوقی این سرمایه‌گذاری‌ها بعد از اتمام دولت جناب‏عالی می‌باشد.

والسلام علی من اتبع الهدی

براساس این گزارش این نامه از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های ذیل صادر شده است:
تهران و علوم‌پزشکی تهران، علامه ‌طباطبایی، علم ‌و صنعت، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، خواجه‌ نصیرالدین طوسی، تربیت‌ مدرس، هنر، آزاد تهران‌مرکز، الزهرا(ع)، شهید بهشتی، شهید چمران اهواز، نفت آبادان، صنعت نفت اهواز، علوم و فنون دریایی خرمشهر، علوم‌پزشکی شیراز، دانشگاه شیراز، آزاد شیراز، پیام‌نور شیراز، صنعتی شیراز، زنجان، آزاد زنجان، پیام‌نور زنجان، علوم پزشکی زنجان، پیام‌نور بجنورد، آزاد بجنورد، آزاد شیروان، پیام‌نور اسفراین، دولتی بیرجند، آزاد بیرجند، علوم‌پزشکی بیرجند، پیام‌نور بیرجند، صنعتی بیرجند، شهرکرد، آزاد شهرکرد، علوم‌پزشکی شهرکرد، پیام‌نور شهرکرد، تربیت‌معلم استان تهران، آزاد کرج، آزاد رودهن، آزاد ورامین، خلیج‌فارس بوشهر، آزاد بوشهر، علوم‌پزشکی بوشهر، پیام‌نور بوشهر، آزاد برازجان، محقق‌ اردبیلی، پیام‌نور اردبیل، علوم‌پزشکی اردبیل، آزاد اردبیل، آزاد خلخال، پیام‌نور مشکین‌شهر، ارومیه، پیام‌نور ارومیه و علوم‌پزشکی ارومیه.

نوشته شده توسط در تاریخ چهارشنبه, ۱۳ام بهمن ۱۳۸۹ | ۵۶۵بازدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.